Podpora ekonomického rozhodování
Sieber Uchytil s.r.o.

Chceme žádat o dotaci na náš projekt. Zpracujete nám žádost?

I když se zabýváme dotacemi ze strukturálních fondů EU, specializujeme se hlavně na odborné ekonomické přílohy k žádosti (studie proveditelnosti, CBA). Žádost o dotaci zpracováváme pro vybrané projekty, většinou u našich dlouholetých klientů nebo na základě doporučení; dáváme přednost tomu, když si klient žádost zpracuje sám s naší pomocí, a u nás si objedná zpracování finančního a ekonomického hodnocení projektu, které bývá obvykle ještě komplikovanější. Nicméně pokud máte zájem o zpracování "žádosti na klíč", můžete se na nás obrátit také.

Co je největší problém při zpracování studií?

Jednoznačně získat včas dostatek podkladů. Projekty se obvykle připravují ve velkém časovém presu, a na povinné ekonomické přílohy se v tom shonu často zapomene... Problém ale je, že pro zpracování studie je potřeba nejen dost času, ale i dostatečné podklady - v podstatě zpracovaný projekt - aby studie byla kvalitní, a ne jen "vymyšlená". Pokud si od nás studie necháte zpracovat, dostanete od nás podrobný dotazník, a sami uvidíte co všechno potřebujeme vědět...

Nejsou ekonomické studie jen ztráta času a peněz, zbytečná byrokracie?

Pokud bychom si to mysleli, nemohli bychom dělat to, co děláme... Ale vážně, dle našich zkušeností se klient - samozřejmě kromě splnění požadavku na povinnou přílohu k žádosti - často dozví o projektu překvapivě mnoho nového. Často při práci na studii narazí na nové důležité problémy spojené s projektem, které zatím vůbec neřešil. A výjimečně zjistí, že projekt bude lépe nerealizovat, protože by ho přivedl do vážných finančních problémů.
Banka bude při žádosti o úvěr také o dost přístupnější, pokud dostane smysluplné cash flow projektu.